. ložiska s kulovou plochou
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

ložiska s kulovou plochou

ložiska s kulovou plochou
Ložiska s kulovou plochou jsou samostavitelná pouzdra s kulovou plochou, která mají vnitřní a vnější kroužky s kulovými kluznými povrchy a mohou zároveň pojmout jak velká radiální zatížení tak obousměrná axiální zatížení.

Existuje mnoho typů ložisek s kulovou plochou ale v zásadě se dělí na typy ocel-na- ocel a bezúdržbové typy podle druhu kluzných povrchů.

Ložiska s kulovou plochou typy ocel-na-ocel mají vnitřní a vnější kroužky z ložiskové vysoko uhlíkaté chromové oceli, jejichž kluzné povrchy jsou fosfátovány a potom nasucho potaženy molybden disulfidem (MoS2). Mohou tudíž pracovat s malým momentem a mají vynikající odolnost proti opotřebení a velkou zatížitelnost.

Ložiska s kulovou plochou jsou zejména vhodná pro aplikace kde se vyskytují proměnné zátěže a nárazové zátěže. Mají širokou použitelnost hlavně pro průmyslové a stavební stroje.

Bezúdržbová ložiska s kulovou plochou sestávají z vnějšího kroužku který má na kluzném povrchu specielní PTFE výstelku vyztuženou síťovinou z měděné slitiny a kulový vnitřní kroužek jehož kluzný povrch má tvrdé chromové pokovení. Plíživé deformace v důsledku kompresních zátěží jsou malé a odolnost proti opotřebení je vynikající. Proto jsou bezúdržbová a mohou být použita pro dlouhé provozní periody bez domazávání.

Jsou zvláště vhodná pro případy kde jsou aplikovány zátěže v jednom směru a používají se hlavně u potravinářských strojů a stavebních strojů a v jiných aplikacích ve kterých je použití oleje nežádoucí nebo mazání není možné.

Zdielanie stránky

Email:

ložiska s kulovou plochou

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:1637